Buty idealne – botki na koturnie

Historia butów na koturnie jest bardzo obszerna i sięga czasów jeszcze p.n.e. Jak powszechnie wiadomo, koturny używane były podczas przedstawień w starożytnej Grecji. Aby doskonale widzieć widownię która się wówczas zbierała, ale także po to, aby sami byli lepiej widoczni i słyszani starożytni aktorzy zakładali buty właśnie tego typu. Nowoczesne modele butów na koturnie powstały „dopiero” w latach 30 ubiegłego wieku, natomiast noszenie ich rozpowszechniło się czterdzieści lat później wraz z powstaniem subkultury rockowej. Od tamtego momentu powstało wiele wariacji na temat noszenia butów na koturnie, wśród nich znalazły się także botki na koturnie, które są absolutnym must have każdej współczesnej kobiety, najprawdopodobniej dlatego że oprócz pięknego wyglądu posiadają także szereg innych zalet.

Zalety noszenia botków na koturnie

Osoby, które chociaż raz były posiadaczami botków na koturnie podkreślają że botki te mają wiele zalet i praktycznie nie posiadają wad. Zaletami tymi są:.

  • Wygoda. Botki na koturnie zapewniają maksimum wygody jaką oczekuje się od jakichkolwiek butów. Są idealne dla kobiet bez względu na wagę czy rozmiar stopy. Bardzo gruba, najczęściej kilkucentymetrowa koturna zapewnia także stabilność oraz chroni przed obawą pojawienia się bólu po całodziennym chodzeniu czy odcisków. Dodatkowo zabudowana forma – najczęściej do kostki lub trochę powyżej niej stabilizuje stopę i pozwala uniknąć urazów (zwichnięć czy złamań).
  • Szybkie uzyskanie kilku centymetrów wzrostu. Połowa kobiet chce być wyższa, połowa natomiast chce mniej mniej centymetrów wzrostu. Botki na koturnie są idealnym rozwiązaniem dla niskich kobiet. W porównaniu do szpilek, jako że zapewniają maksimum stabilności (poprzez swoje zabudowanie oraz grubość) można wybierać z wielu różnych grubości podeszwy, nawet kilku czy kilkunastocentymetrowych, jednocześnie nie odczuwając, że chodzenie w nich bywa zbyt trudne i bolesne.
  • Nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. Większość wysokich butów wymusza nienaturalne ułożenie stopy, bóle oraz często powstawanie halluksów. Botki na koturnie są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ różnica pomiędzy najniższym a najwyższym punktem (palcami a piętą) wynosi najczęściej kilka centymetrów, co nie powoduje obciążenia stopy.
  • Pasują na każdą porę roku. Z racji swojej wysokości oraz tego że sięgają kostek są idealnym rozwiązaniem na każdą porę roku. Zimą ochronią przed mrozem, dodatkowo stabilnie się w nich chodzi nawet po śliskiej powierzchni, jesienią i wiosną to dobre rozwiązanie na kałuże na dworze, latem będą pasowały do letnich sukienek na wieczorne wyjścia.

W sklepach mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju butów, jeśli jednak szukamy obuwia wygodnego, przyciągającego uwagę oraz efektownego warto zwrócić uwagę na botki na koturnie. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach, stylach, nierzadko wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.